Zachody słońca i klimat rybackiej wioski – Hel

Posted on 26 stycznia 2017

Wybierając Polskie Morze jako cel naszej podróży i miejsce na wakacje, warto poszukać takiej miejscowości, w której nie ma zbyt wielkich tłumów turystów, powietrze jest czyste, a ceny nie przyprawiają o zawrót głowy – a otoczenie sprawia, że można dobrze wypocząć. Dobrym pomysłem jest przyjazd na Hel. Jest to dość popularny, chociaż nie duży kurort nadbałtycki, położony na cyplu Półwyspu Helskiego. Wyjątkowości temu miejscu dodaje fakt, że z trzech stron otaczają go wody Morza Bałtyckiego. Rozbudowana baza noclegowa oferuje wiele miejsc w pensjonatach, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, na kempingach czy polach namiotowych (spis noclegowy Meteora). Noclegi można też zarezerwować w sąsiednich miejscowościach.

Ponieważ Hel nie jest dużą miejscowością, wszędzie jest stąd blisko. Zarówno do piaszczystych plaż, do zabytkowej latarni morskiej, ze szczytu której można zobaczyć panoramę całej okolicy jak i do centrum miasta. Na słynnej ulicy Wiejskiej możemy zobaczyć zabytkowe kaszubskie chaty. Dla dzieci dużą atrakcją i nie zapomnianym przeżyciem będzie z pewnością wizyta w Fokarium (szczegóły z Wikipedii) – jedynym takim miejscu w Polsce. Urocze szare foczki to wdzięczny obiekt do fotografowania. W pobliskich lasach kryje się wiele pamiątek z II wojny światowej. Należy dodać, że do lat 80. miasto miało charakter wojskowy, do której nikt nie miał dostępu. Dzisiaj to tętniąca życiem miejscowość letniskowa. To miasto magiczne. Każdy kto tu przyjeżdża jest oczarowany. Spragnieni słońca mogą wylegiwać się na plaży, uprawiać sporty wodne, natomiast Ci, którzy potrzebują ciszy, spokoju i samotności znajdą miejsca ustronne i nostalgiczne. Zbieranie bursztynów po sztormowej nocy to też ciekawa forma relaksu. Odwiedzając port rybacki można poznać prawdziwy klimat miasta, usłyszeć rozmowy rybaków i poczuć zapach smażonej ryby.

Hel od kilku już lat zajmuje wysokie lokaty we wszystkich rankingach portali i magazynów podróżniczych. Możliwości na aktywne spędzenie wolnego czasu jest tutaj naprawdę dużo. W ramach wyznaczonych szlaków albo promenadą, można spacerować, uprawiać Nornic Walking i jeździć na rowerze. Malownicze zachody słońca, restauracje oferujące lokalne, morskie pyszności, klimat rybackich wiosek, a wszystko w otoczeniu pachnących, sosnowych lasów i szczypty historii w tle.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>