Zachodniopomorski Czaplinek i jego walory

Posted on 9 marca 2017

Czaplinek to niewielka miejscowość w województwie zachodniopomorskim, w ostatnich latach dość lubiana przez turystów. Powodów tego jest bardzo wiele, na pewno jednak do najważniejszych zalicza się przede wszystkim piękne okolice, ciszę i spokój, jak również dużą ilość znajdujących się tutaj atrakcji. Ze względu na to, że zainteresowanie miejscowością rośnie, można zauważyć jej bardzo dynamiczny rozwój, jeśli mowa o infrastrukturze turystycznej. Przede wszystkim baza noclegowa [tu: Meteor] jest tym jej elementem, który rozwija się niezwykle szybko. Jeżeli ktoś chce znaleźć dopasowane do swoich potrzeb noclegi, to Czaplinek z pewnością nie sprawi pod tym względem zbyt wielu problemów. Kwatery prywatne, noclegi w hotelach czy bogata oferta ośrodków wypoczynkowych: można wybierać także, jeśli mowa o cenie, jaką za nocleg trzeba zapłacić.

Ciekawe położenie Czaplinka to z pewnością jego duża atrakcja. Pomiędzy jeziorami Drawsko oraz Czaplino, jak również nad brzegiem rzeki Drawy, to wszystko razem wzięte powoduje, że jest wiele możliwości, jeśli chodzi o aktywny wypoczynek nad wodą [tu: informacje o Rzece Drawie]. Uprawianie sportów wodnych z możliwością wypożyczenia na miejscu sprzętu, kąpiele czy opalanie to tylko część atrakcji. Rzeka Drawa to miejsce, gdzie bardzo często organizowane są spływy kajakowe, cieszące się wśród turystów dużym zainteresowaniem. Zróżnicowane poziomy ich trudności pozwalają każdemu na dobranie idealnej trasy, która nie sprawi problemów pod względem kondycji fizycznej.

Czaplinek to także niezwykle piękna Starówka, na której znaleźć można wiele zabytkowych domów i innych budynków. Na uwagę zasługuje także fontanna, która w czasie zimy przeobraża się w szopkę bożonarodzeniową, zaś w czasie Wielkanocy w koszyczek wielkanocny. Na rynku także odbywa się większość organizowanych w tym mieście imprez kulturalnych. Z ciekawszych, zabytkowych miejsc warto zobaczyć między innymi kozłową dzwonnicę z trzynastowiecznym dzwonem. Znajduje się ona przy kościele św. Trójcy, wewnątrz którego można podziwiać także dość unikatowy, baldachimowy ołtarz. Miejscem, które przybliża historię jest także Izba Muzealna, a niezwykle ciekawym jest osada Sławogród. Stanowi ona rekonstrukcję dawnej osady, według zasad budowania ich na tych ziemiach. Na pewno więc Czaplinek jest [kolejnym obok: Kątów Rybackich] dobrym miejscem na niezapomniany urlop.

Bez kategorii


  1. Dorota22 pisze:

    Autorzy mają rację, Starówka w Czaplinku jest wyjątkowo piękna :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>