Warto przeczytać przed wyjazdem do Morąga

Posted on 8 stycznia 2017

Zostając chociażby na moment w miejscowości Morąg, warto udać się na małą wycieczkę, by chociaż trochę poznać uroki tej miejscowości. Atrakcją, której nie wolno pominąć z pewnością jest gotycki ratusz. Został on wybudowany w 1444 roku i jest zlokalizowany w Morągu na placu Jana Pawła II. Budynek ten został całkowicie odnowiony w latach 2003-2006. Od czasu jego odnowienia stał się kulturalnym centrum miasta. Odbywają się tam koncerty oraz sesje Rady Miasta. W budynku tym znajduje się również punkt informacji turystycznej.

Koniecznie trzeba zobaczyć mury obronne, pochodzące z przełomu XIV i XV wieku, które zostały wykonane z głazów narzutowych i cegły. Morąg jako miejsce wypoczynku z pewnością nikogo nie zawiedzie. Rezerwacji noclegu można dokonać przez internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: „noclegi Morąg”, a otrzymamy wiele wyników. W miejscowości znaleźć można liczne hotele, hostele, pensjonaty i kwatery prywatne. Na pewno każdy znajdzie odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

Zostając na dłużej w miejscowości Morąg, warto skorzystać z oferty noclegowej obiektu Agroturystyka Provincja. Jest ona zlokalizowana w miejscowości Prośno pod numerem 8. Obiekt ten oferuje dwadzieścia miejsc noclegowych. W ofercie Agroturystyki Provincja znajdują się cztery pięcioosobowe apartamenty. Cena za pobyt w każdym z oferowanych apartamentów wynosi od stu pięćdziesięciu do dwustu złotych za apartament. W skład apartamentu wchodzi: pokój gościnny, sypialnia, w pełni wyposażony aneks kuchenny oraz łazienka. Do dyspozycji gości został oddany ogród, meble ogrodowe, miejsce na kempingi, a także miejsce na namioty. Warto wiedzieć, iż na terenie obiektu istnieje możliwość zorganizowania grilla. Na terenie obiektu jest stały i bezprzewodowy dostęp do internetu oraz sala telewizyjna. Z myślą o najmłodszych został przygotowany piękny plac zabaw. W obiekcie znajduje się pomieszczenie z bilardem, piłkarzykami i innymi grami. Miłośnicy aktywnego wypoczynku, znajdą tam kąpielisko oraz basen kryty. Istnieje możliwość nauki jazdy konnej w siodle oraz możliwość udziału w grzybobraniu. Agroturystyka Provincja oferuje całodzienne i domowe wyżywienie. Cena śniadania wynosi dwadzieścia złotych natomiast za obiadokolację zapłacimy około trzydziestu złotych.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>