Tematyka sportowa i wojenna na Półwyspie Helskim

Posted on 29 grudnia 2016

Okolice Półwyspu Helskiego jak i sama Mierzeja to rejon, gdzie turystów spotkamy na każdym kroku. Przyciągają tu piękne plaże, możliwości uprawiania różnych sportów, atrakcje przygotowane z myślą o turystach oraz liczne zabytki. Czeka tu na gości także dobra baza noclegowa. W okolicy znajdziemy kilka dobrych hoteli i dużych ośrodków wczasowych. Na tych, którzy wolą mniejsze obiekty, czekają liczne pokoje gościnne i apartamenty. By wybrać odpowiednie dla siebie miejsce wystarczy wpisać w internetową wyszukiwarkę dogodne hasło, w odpowiedzi zobaczymy kilkaset różnych ofert noclegowych (przykładowa strona – ).

Zatoka Pucka jest niezwykłym miejscem. Jest to najpopularniejszy ośrodek dla uprawiających kitesurfing i windsurfing. Spokojne wody zatoki to zdecydowanie lepsze miejsce na naukę, niż otwarte morze. Dlatego działa tu wiele szkół, gdzie możemy nauczyć się tych sportów. Dla miłośników przygotowano tu także liczne ścieżki rowerowe, ciągnące się po całym Półwyspie. Wiele z nich przebiega praktycznie nad samym brzegiem, co dodaje im tylko urody. Dla siebie znajdą tu coś także Ci, których pasjonują militaria.

Szlak Historii Militarnej Kaszub Północnych jest szlakiem samochodowym, na którym zlokalizowano ponad 80 miejsc związanych z dawną historią tego regionu. Na samym Półwyspie są to głównie miejsca związane z obroną w 1939 roku oraz obiekty, które w trakcie wojny budowali tu Niemcy, by testować nowe rodzaje uzbrojenia. Jednym z takich miejsc jest Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu. Leży przy wjeździe do miasta i zajmuje całkiem duży teren. W kilku budynkach zachowały się tu ciekawe eksponaty związane z II wojną światową. Zebrano tu różne pojazdy, m. in. motocykle i samochody opancerzone. Oczywiście zobaczymy także broń i amunicję. Wiele z obiektów związanych jest także z Marynarką Wojenną RP. Na szlaku znaleźć można także bunkry i baterie. Najciekawszą jest chyba bateria im. Heliodora Laskowskiego, która znajduje się na samym krańcu cyplu. W okolicach znajdziemy także miejsca, gdzie znajdowały się działa, a niedaleko Juraty jest miejsce, gdzie wysadzono wielki rów przeciwczołgowy. Działo się to we wrześniu 1939 roku, a celem było spowolnienie nazistowskiego ataku na polskie umocnienia.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>