Pomysły na spędzenie czasu w Żywcu

Posted on 4 września 2016

Położony w okolicach Beskidu Małego i Beskidu Żywieckiego – Żywiec każdego roku jest oblegany przez turystów. Trudno się dziwić, że wiele osób decyduje się na spędzenie urlopu właśnie w tym miejscu, gdyż malownicza okolica i mnóstwo atrakcji sprawiają, że nawet najbardziej wymagający wczasowicz nie może narzekać na nudę. Możliwość chodzenia po górach, a także zwiedzania obiektów, których historia jest naprawdę ciekawa sprawiają, że Żywiec jest idealnym miejscem na urlop.

Jakie atrakcje czekają na turystów

Każdy kto spędza czas w Żywcu powinien wybrać się na długi spacer po tym urokliwym mieście. Obiektami, które warto obejrzeć są z pewnością Stary i Nowy Zamek. Budynki są wyjątkowo piękne i zrobią wrażenie nie tylko na osobach interesujących się historią. Ich dodatkowym atutem jest park, który je otacza i jest wyjątkowo duży – zajmuje blisko 26 hektarów. Spacer po nim to sama przyjemność, gdyż znajduje się tam kilka tysięcy drzew, w tym mający 360 lat dąb Franciszek. Podczas spaceru warto zajrzeć do znajdującego się w parku Domku Chińskiego, ale także do Parku Miniatur. Od niedawna na terenie obiektu znajduje się także ławeczka Alicji Habsburg, na której można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Większości osób Żywiec kojarzy się prawdopodobnie przede wszystkim z browarem, zatem przebywając w tym mieście nie można sobie odpuścić wizyty w Muzeum Browaru. Jego historia zaczęła się w 1856 roku dzięki księciu Habsburgowi. Od tej pory w Żywcu ważony jest ten złocisty trunek. Zwiedzając obiekt można dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat historii browarnictwa, a także usłyszeć co nieco na temat nowoczesnych technologii obecnie stosowanych w browarze. Jak widać wizyta w tym miejscu z pewnością nie będzie nudna.

Na osoby, które doceniają możliwość aktywnego wypoczynku czeka Jezioro Żywieckie. Na miejscu wytyczone zostało bezpieczne kąpielisko, z którego korzystają turyści. W okolicy działają również liczne wypożyczalnie różnych wodnych sprzętów, a do najbardziej popularnych można zaliczyć rowerki wodne. Chętni mogą tam także zacząć przygodę z popularnym sportem jakim bez wątpienia jest windsurfing.

Wakacje w Żywcu – noclegi

Baza noclegowa Żywca jest duża, dzięki czemu turyści mają możliwość zatrzymania się w hotelach, ale także w pensjonatach czy prywatnych kwaterach. Ceny noclegów są bardzo zróżnicowane, można znaleźć kwaterę zarówno za 20 zł, jak również za blisko 700 zł za noc.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>