Międzywodzie – ciekawe miejsca i atrakcje

Posted on 15 lipca 2016

Przygotowania do wakacyjnego wyjazdy powinniśmy zacząć od znalezienia odpowiedniego miejsca na zakwaterowanie. Miejsc do spania w Międzywodziu dla rodziny nie brakuje, tak więc nie musimy się martwić. Szukając noclegu w tej miejscowości, warto zastanowić się w której części miasteczka najbardziej chcielibyśmy zamieszkać. Pierwsza – okolice ulicy Plażowej, ośrodka „Portus”, Marena Wellness&Spa czy też ośrodka „Millenium” – to tereny położone nieco poza centrum, jednak w spokojnej i zalesionej okolicy gwarantującej wytchnienie od miejskiego zgiełku, który dla wielu z nas jest codziennością.

Bliżej centrum miasta znajdują się ośrodek wczasowo-rehabilitacyjny „Gwarek”, a także ośrodek „Gryf” posiadający otwarty basen z podgrzewaną wodą. Popularne w Międzywodziu są także ośrodki: „Rzemieślnik”, „Perła”, „Varsovia”. W miasteczku znajduje się również kilka pensjonatów i willi wśród których warto wyróżnić „Lazur”, „Delfin” oraz „Karmazynową Przystań”.

W centrum Międzywodzia znajduje się niezliczona ilość smażalni, lodziarni, sklepików z pamiątkami i różnego rodzaju miejscowymi towarami. Popularną i godną polecenia smażalnią ryb jest usytuowany przy głównej ulicy „Delfin”, serwujący między innymi świeże i dobrze przygotowane flądry. Warto również zainteresować się budką z wędzonymi rybami przy ulicy Zwycięstwa, gdzie możemy dostać ryby złowione kilka godzin wcześniej. Trzeba jednak wcześniej umówić się ze sprzedającym je rybakiem, aby zostawił interesujące nas kąski.

Mając ochotę na coś słodkiego musimy odwiedzić cukiernię „Bojzan”. Wybór pysznych ciast i deserów może przyprawić o zawrót głowy- zwłaszcza osoby które zdecydowały się aktywnie spędzić urlop i zrzucić podczas niego parę kilogramów. Jeśli zaś chodzi o stronę Międzywodzia położoną bliżej Zalewu Kamieńskiego to zdominowana jest ona przez pensjonaty i pokoje gościnne. Jest również jeden sklep spożywczy i smażalnia, a poza tym nie uświadczymy charakterystycznych straganów z nadmorskimi bibelotami oraz barów i knajpek. Odnajdziemy za to bardzo ciekawe możliwości noclegu.

Z większych miejsc oferujących w tej okolicy nocleg warto pamiętać o „Pałacyku”, „Turkusie” i Pensjonacie „Wiktoria”. Wszystkie one znajdują się w pobliżu objętych programem Natura 2000 terenów zielonych. Mamy w związku z tym gwarancję bliskości przyrody i malowniczej scenerii.

Choć w samym Międzywodziu nie odbywają się żadne większe festiwale i imprezy okolicznościowe to w promieniu kilku kilometrów od niego znajduje się wiele bardziej znanych nadmorskich kurortów, do których warto się wybrać na kilkugodzinną wycieczkę. Do miejsc wartych zobaczenia w tych okolicach na pewno możemy zaliczyć Woliński Park Narodowy. Będąc na Pomorzu Zachodnim nie możemy również przeoczyć malowniczego Trzęsacza z ruinami czternastowiecznego kościoła. Po wybudowanej setki lat temu dwóch kilometrów od morza świątyni, dziś pozostał jedynie fragment południowej ściany- jedynej której nie zdołało wchłonąć morze.

Niezwykle ciekawą atrakcją jest również odbywający się corocznie na wyspie Wolińska Kępa w Wolinie Festiwal Słowian i Wikingów. Odwiedzający mogą zobaczyć na własne oczy jak wyglądało w średniowieczu życie codzienne Wikingów i Słowian, a także wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach. Blisko Międzywodzia jest również Kamień Pomorski ze swoją zabytkową katedrą, a także tętniące życiem Międzyzdroje. Na turystów czekają również latarnie morskie w Niechorzu i Świnoujściu.

Położenie Międzywodzia powoduje, że do wszystkich wyżej wymienionych miejsc jest bardzo blisko i mamy je właściwie na wyciągnięcie ręki. Nocleg w Międzywodziu jest również korzystny ze względów finansowych. Ceny są tam niższe niż w znanych kurortach, a warunki pobytowe, plaża, baza gastronomiczna i zabiegowa w niczym od większych miejscowości nie odstają. Ponadto, ze względu na swój kameralny charakter, miejscowość ta nadaje się świetnie dla poszukujących spokoju seniorów i rodzin z dziećmi.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>