Kąty Rybackie, czyli co warto zobaczyć na Mierzei Wiślanej?

Posted on 23 lutego 2017

Jadąc się na wakacje, wybieramy miejsce, które da nam możliwość odpoczynku i wyciszenia się, jednak wszędzie historia pozostawia swoje ślady, warto więc poznać tradycję miasta czy okolicznych ziemi. Przy wyborze Kątów Rybackich jako bazy noclegowej mamy zapewnioną ciszę, spokój, piękną przyrodę, jednocześnie z tym pojawia się lista miejsc, które podczas pobytu na Mierzei Wiślanej należy zwiedzić i poznać ze względu na ich znaczenie.

Wieś Kąty Rybackie to jak sama nazwa wskazuje wieś rybacka, to tu znajduje się Muzeum Mierzei Wiślanej – Szkutnictwa, tam możemy poznać historię samej wsi i ludzi tam zamieszkałych. Niecałe 11 km dalej znajdziemy się w miejscowości Stegna, gdzie znajduje się Muzeum Bursztynów „Bursztynowa Komnata”. Możemy tutaj podziwiać piękne bryły tego kamienia oraz uwięzione w nich owady i rośliny, eksponaty w tym miejscu zapierają dech w piersiach. W tej samej miejscowości koniecznie musimy zobaczyć jej największy zabytek, jakim jest XVII-wieczny Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ogromne wrażenie robią przepiękne freski namalowane na płótnie, podwieszone pod sufitem oraz model statku, który jest darem załogi, która została uratowana na morzu. Nie można też pomiąć obejrzenia barokowych organów, na których latem grają uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu Organowego. Żuławską Koleją Dojazdową – „wąskotorówką” możemy dojechać do Sztutowa, gdzie historia odkrywa swoje bolesne karty. Znajduje się tu Muzeum Stutthof – obozu koncentracyjnego, w którym pozostało jeszcze część budynków i wyposażenia. Jest to bardzo smutna część wycieczki po Mierzei Wiślanej, jednak ze względu na szacunek dla poległych tam ludzi, pominąć jej nie można.

Noclegi tu [informacje: Kąty Rybackie noclegi] dają nam wiele możliwości, należy docenić ich okolicę i zwiedzać całą, bo przecież Mierzeję Wiślaną tworzą różne miejscowości, atrakcje, historie i ludzie. Zatrzymując się na początku Mierzei Wiślanej w Kątach Rybackich, mamy doskonały punkt, z którego można zwiedzić wszystkie najciekawsze miejsca. Po całym dniu zwiedzania Kąty Rybackie ukoją nas swoim urokiem, świeżością morskiego powietrza i sosnowego lasu. Wieczorny spacer nad morze na pewno sprawi nam nie lada przyjemność.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>