Dąbki – przegląd wydarzeń i atrakcji

Posted on 17 marca 2017

Pomimo zniesienia granic na terenie całej Unii Europejskiej, polskie morze ciągle nas do siebie ciągnie, większość rodaków, wciąż wybiera spędzenie swojego urlopu nad naszym rodzimym Bałtykiem, a wszystkie nadmorskie miejscowości turystyczne utrzymują się w dużej mierze z pieniędzy turystów z Polski. Wakacje we własnym kraju to bardzo dobre i rozważne wyjście, pozwalające zaoszczędzić sporo funduszy i czasu. Dodatkowym atutem jest to, że mamy wiele ciekawych miejsc do wyboru. Po ostatniej wizycie w Łebie (spis) pozostajemy nad Bałtykiem, ale przenosimy się do nieco mniejszej miejscowości. Dąbki to miejscowość uzdrowiskowa, położona nieopodal Darłowa.

Miejscowość jest bogata w wydarzenia rozrywkowo-kulturalne i atrakcje turystyczne. Wieś Dąbki, posiada także kilka malowniczych i ciekawych szlaków turystycznych, uczęszczanych w ciągu roku przez bardzo wielu amatorów pieszych, czy rowerowych wycieczek. Oddalone o około 8 km zabytkowe, pamiętające średniowieczne miasto Darłowo, daje nam możliwość zwiedzenia kilku wielu bardzo wartościowych zabytków, jedynego gotyckiego zamku nadmorskiego (spis) w Polsce czy Kościoła Mariackiego oraz skorzystania z miejskich imprez i atrakcji, jak Ośrodek Kultury w Darłowie, który wyposażony jest w kino i wiele pracowni artystycznych. Sama wioska oferuje w ciągu roku, wydarzenia związane głównie ze sportami wodnym – żeglugą i windsurfingiem, tak bardzo popularnymi na jeziorze przybrzeżnym Bukowo, znajdującym się nieopodal wsi.

Baza noclegowa jest dobrze rozbudowana i zdominowana przez kwatery czynne tylko w okresie letnim. Poza sezonem wakacyjnym, możemy wypocząć w komfortowych noclegach (spis) o wiele taniej, za sprawą bardzo opłacalnych promocji, wprowadzanych po sezonie. Dąbki, wraz z pobliskim Darłowem, oferują nam wszystko, czego trzeba, aby spędzić udany urlop – wiejski spokój, kulturę, rozrywkę, wartościowe zabytki, szlaki turystyczne, malowniczą okolicę i prozdrowotny mikroklimat. Urlop w Dąbkach to bardzo trafny wybór i naprawdę warto się nad nim zastanowić.

Bez kategorii


  1. Patka pisze:

    Fajna, spokojna, zadbana miejscowość. Każdy wyjedzie z niej zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>