Chałupy welcome to!

Posted on 20 stycznia 2017

Plaża w Chałupach, szczególnie ta dla nudystów, jest już znana od lat 80. wieku XX dzięki wielkiemu przebojowi Zbigniewa Wodeckiego pod tytułem „Chałupy welcome to”, który w swojej piosence nawiązał właśnie do tej plaży. Od tamtego czasu plaża w Chałupach stała się najbardziej rozpoznawalną w całej Polsce i to właśnie dzięki przebojowi jednego z największych polskich wykonawców wszech czasów wielu turystów w okresie letnim przyjeżdża tutaj na wakacje.

Plaża w Chałupach jest bardzo czysta, z drobnym, jasnym piaskiem, a co ważne jest szeroka, dzięki czemu jest tam dużo miejsca i zmieści się naprawdę wiele osób, a sama plaża nigdy nie jest zbyt zatłoczona. W Chałupach znajduje się jedno kąpielisko strzeżone i radzi się korzystać tylko z niego, ponieważ nawet bardzo dobry pływak może mieć ogromne problemy przy niepomyślnym prądzie i może dojść do tragedii, jeśli w pobliżu nie będzie ratownika. To kąpielisko znajdziemy przy wejściu od strony ulicy Bosmańskiej. Jest również drugie kąpielisko, jednak nie zawsze strzeżone, które znajduje się od strony Zatoki Puckiej, jednak to miejsce jest popularne bardziej ze względu na wiele ośrodków sportów wodnych, przede wszystkim windsurfingowych, w okolicy znajdują się również wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Oczywiście te plaże to nie wszystkie, ponieważ została ta najsłynniejsza, czyli plaża dla nudystów. Oddalona ze względów etycznych trochę dalej od głównych plaż i miasta, jednak wielu turystów decyduje się na wizytę w tym miejscu, do najsłynniejszej plaży w Polsce, o której śpiewał w latach 80. sam Zbigniew Wodecki. Plaża ta istnieje w niezmienionej formie od lat 80. do dzisiaj i odbywa się tu wiele ciekawych wydarzeń, takich jak wybór miss czy inne imprezy. Miasto oczywiście dzięki popularności plaży bardzo się rozwinęło i stanowi spory kurort wakacyjny, którego niewątpliwym atutem jest infrastruktura noclegowa. Chałupy posiadają wiele hoteli, pensjonatów i innych ośrodków wypoczynkowych, wczasowych, dzięki czemu noclegi w tym miejscu nie będą stanowiły żadnego problemu. Raczej bez większych problemów powinno udać się dostać miejsce będąc już w Chałupach, jednak jest to miasto popularne i może się zdarzyć, że podczas pięknej pogody czy większej imprezy cały kurort może być przepełniony, więc jednak warto dokonać wcześniejszej rezerwacji.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>